Włączenie nakładania znaku wodnego


Menu Główne » Instrukcja strony (CMS MODx) » Obrazki na stronie » Włączenie nakładania znaku wodnego


Uwaga opcja nakładania znaku wodnego jest dostępna od nowszych instacji CMS. W razie braku tej funkcji i pilnej potrzebie jego zastosowania - prosimy o kontakt.

Nasz CMS umożliwa zabezpieczanei wgrywanych przez niego zdjęć poprzez nałożenie znaku wodnego. Może to być dowolny obrazek lub symbol (np. logo firmy) w formacie PNG. Ten format umożlwia zastosowanie w obrazku przeźroczystości - stąd jego wykorzystanie.

1. włączenie opcji dodawania znaku wodnego

W tym celu wchodzimy w zakłądkę:

Narzędzia (górny poziomy panel w Administratorze) » Konfiguracja systemu » Ustawienia interfejsu i edytora » pozycja: "Nakładać znak wodny na wgrywane zdjęcia?"

Następnie właczamy lub wyłączamy tę opcję i zapisujemy konfigurację.

Od tego momentu każde (nowo wgrane) zdjęcie przez CMS będzie posiadało nałożony obrazek znaku wodnego w jego środku. Funcja dizała zarówno przez obrazki przypisane do dokumentów (miniatura do artykułu) jak i poprzez moduł galerii - czytaj jak go obsługiwać.

Strony internetowe Kraków - Smartprojects.pl

2. zmiana pliku graficznego

Otwieramy moduł biblioteczki (zarządzania) plikami graficznymi w CMS:

Moduły (górny poziomy panel) » Manager plików » Otwórz folder i wgraj dodatkowe zdjęcia » folder "watermark"

Następnie wgrywamy lub zastępujemy domyśle wstawiony tam plik watermark.png poprzez własny obrazek. Nowy obrazek musi mieć dokładnie taką samą nazwę jak domyślny czyli watermark.png

3. wielkość pliku znaku wodnego

Nasz CMS nie przewiduje modyfikacji tego ustawienia. Należy tak dobrać rozmiar (wymiary w piskelach) pliku watermark.png aby był on wielkości (wymiarów w pikselach) adekwatny do wgrywanych zdjęć.