Wstawienie obrazka do treści


Menu Główne » Instrukcja strony (CMS MODx) » Obrazki na stronie » Wstawienie obrazka do treści


Nasz CMS umożliwia oprócz pisania treści artykułów także wstawianie obrazków do treści. Obrazki mogą być zarówno wgrane na serwer strony i stamtąd podłączone do artykułu jak i możemy wstawić link do obrazka z zewnętrzengo linku spoza strony.

Wstawianie obrazka wykonujemy klikając na ikonkę Strony internetowe Kraków - Smartprojects.pl w Edytorze TinyMce. Ten edytor znajduje się w polu tesktowym przy edycji treści artykułu. Jeżeli nie możesz znaleźć tego przycisku upewnij się że edytor jest włączony i przeczytaj tę instrukcję: Edytor TinyMce - co to jest i jak się go włącza w CMS

Pojawia się następnie okno dialogowe wstawiania obrazka:

Strony internetowe Kraków - Smartprojects.pl

Opis poszczególnych pól tego okna:

  1. Url obrazka - możemy tutaj podać wprost link do naszego obrazka jak go mamy i jest z innego serwera. Jeśli wgrywamy obrazek na stronę - pozostawiamy to pole puste, po wgraniu pliku samo ono się zapełni.
  2. Przycisk uruchiający (UWAGA w nowym oknie) biblioteczkę wgranych obrazków na stronę. Jak z niej korzystać opisaliśmy tutaj: wgrywanie jedengo lub więcej plików do CMS
  3. Opis obrazka - pojawi się pod nim w tekście
  4. Tytuł obrazka - pojawi się po najechaniu na jego myszką w dymku
  5. Podgląd - po wgraniu zobaczymy tam skrawek obrazka

Pozostałe karty tego okna dialogowego decydują o jego wymiarach (możemy je przeskalować w razie potrzeby - czytaj więcej o tym w tym artykule skalowanie obrazka w treści artykułu) marginesach czy też wyrównaniu do lewej lub prawej.